Forum jest dostępne tylko do czytania. Ewentualne pytania do księży prosimy zadawać im przez e-mail (zobacz listę adresów).

Autor Wątek: modlitwa o uwolnienie, uzdrowienie międzypokoleniowe itp.  (Przeczytany 6313 razy)

Offline meloman

• Użytkownik
  • *
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Bardzo modne stają się dziś zagadnienia i praktyki modlitw o uwolnienie, uzdrowień międzypokoleniowych itp. Nie spotkałem się nigdy z takimi tematami. Jak do tego podchodzić? Zdaję sobie sprawę, że źródłem są w większości ruchy charyzmatyczne ale zakładając, że nie wszystko co tam się dzieje jest złe zadaję to pytanie. Chciałbym jeszcze poprosić o podanie jakiejś literatury dotyczącej skutecznej, dobrej modlitwy chrześcijańskiej. Trochę nurtuje mnie myśl rozpowszechniana przy okazji tematu uzdrowień międzypokoleniowych mówiąca o tym, że grzechy mojego np. dziadka czy prababci mogą skutkować na moje życie. Swoją drogą chciałbym nieśmiało zaproponować aby na tym forum albo na łamach "Zawsze Wierni" podejmować temat zagrożeń duchowych choćby poprzez podawanie dobrej lektury. Chyba nie wszystko co się współcześnie ukazuje poza środowiskiem tradycjonalistów jest niegodne uwagi.

Teresa

• Gość
Odp: modlitwa o uwolnienie, uzdrowienie międzypokoleniowe itp.
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 20.01.2012, 14:08 »
Proszę poczytać:

uzdrowienie międzypokoleniowe
(...)
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=863.msg3167#msg3167

... w tym wątku jest zamieszczony tekst:
Maria K. Kominek OPs
Uzdrowienie czy...

http://www.krajski.com.pl/806mkuzdr.htm

Skutki grzechów Rodziców
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=1591.msg5620#msg5620

Offline meloman

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 20.01.2012, 14:15 »
Bardzo dziękuję.

Offline meloman

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 24.01.2012, 14:00 »
http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=22941

Może jeszcze było coś na forum nt. modlitw o uwolnienie. Powyżej polecana mi przez jednego z duchownych pozycja. Co to za forma modlitwy? czy jest to wskazane a co najważniejsze bezpieczne?

Offline calamus

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 24.01.2012, 14:21 »
Proszę zobaczyć kim jest autor wskazanej przez Pana pozycji.
Neal Lozano- amerykański charyzmatyk, prowadzi w Pensylwanii jedną ze wspólnot Odnowy w Duchu Św. , koordynator Domu Światła Bożego - międzywyznaniowej wspólnoty chrześcijańskiej.
Wygląda na to, że wygania czarta diabłem ;) i w dodatku mocno harcuje po Polsce:

http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowadzenie-spotkainmenu-33/modlitwa-uwolnienia/492-modlitwa-uwolnienia-sesje-z-n-lozano-stycze-2012r

1 konf. - 1/4 Neal Lozano - Sesja "modlitwa uwolnienia" Łódź 2010

PER SINGULOS DIES BENEDICIMUS TE

Offline meloman

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 24.01.2012, 14:35 »
Dobry Panie. Jak tu się w tym wszystkim nie pogubić? Właśnie odbyłem przed momentem rozmowe z księdzem który wychwalał tego człowieka pod niebiosy. A co do samej istoty tego typu modlitw? Oczywiście wiem, że egzorcysta to tylko i wyłącznie osoba duchowna ale pytanie czy takie modlitwy można stosować przy każdej okazji np. Mszy Świętej, Spowiedzi św., rekolekcji itp. czy jest to tylko i wyłącznie modlitwa zarezerwowana w trakcie egzorcyzmów? Przepraszam za ten mętlik ale tak to jest kiedy prawie niemożliwe jest uczestnictwo w Mszy Świętej wszechczasów i jest się otoczonym z każdej strony przez modernistów nawet tych nieświadomych.

będę wdzięczny...

Offline calamus

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 24.01.2012, 14:51 »
Modlitwa, którą stosuje (wynalazł?) Neal Lozano i ktorej nauczył w Polsce to tzw. modlitwa pięciu kluczy:

Cytuję:

"PIĘĆ KLUCZY to hasło, żadna magia. Logicznie poukładana droga do celu. Zaczynamy od rozmowy. Potem jest czas na:

1. Zawierzenie Jezusowi nie tylko tej modlitwy, ale całego swojego życia. Oraz wypowiedzenie żalu za to, co było złe: niewłaściwe wybory, ignorowanie dobra, niewierność, odejście od Boga.
2. Przebaczenie. Na podstawie rozmowy (która już jest modlitwą) wypowiadamy kolejne sprawy do przebaczenia konkretnym osobom, także sobie. A wszystko w imię Jezusa.

3. Wyrzeczenie. Także w imię Jezusa wyrzekamy się duchów, które „podczepiając” się pod nasze słabości zwodzą nas, utrudniają, ciągną w dół. Ważne jest nazwanie ich, a także kłamstw, które zakorzeniły się w naszej świadomości i odgradzają nas i od Boga, i od radości życia.

4. Związanie duchów. Osoba posługująca staje w autorytecie Jezusa i związuje duchy, których się wyrzekliśmy.

5. Błogosławieństwo Ojca. W życie w wolności wkraczamy oddani Miłości. Temu, który błogosławi nam w każdej chwili. Błogosławi naszemu powołaniu. Chce nas na tym świecie."

Proszę spojrzeć na pkt.1. Jest tam mowa o wypowiedzeniu żalu za to co było w życiu złe, za niewierność za odejście od Boga. Wszystko to katolicy nazywają  po prostu grzechem, a wiemy przecież, że rozgrzeszyć, czyli uwolnić od grzechu może nas tylko kapłan w sakramencie pokuty.
Czy trzeba jeszcze coś wyjaśniać?
« Ostatnia zmiana: Wt, 24.01.2012, 19:23 wysłana przez calamus »
PER SINGULOS DIES BENEDICIMUS TE

Offline meloman

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 24.01.2012, 15:24 »
Rozjaśniło się. Bóg zapłać.  :)

Teresa

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 24.01.2012, 18:08 »
Na forum "Rozmowy" jest taki wąteczek:

"Odpocznienie i Chrzest" w Duchu Św ?
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=3506.0

Offline meloman

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 27.01.2012, 11:12 »
To właśnie m.in. tu grasuje Neal Lozano http://gwiazdabetlejemska.com/. Wspólnota przedstawiana jest, jako swojego rodzaju "specjaliści od uwalniania i zamykania furtek".

Teresa

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 27.01.2012, 12:31 »
Przyszła mi na myśl książka:

Miriam – Mała Arabka
http://www.tedeum.pl/tytul/142,Miriam-Mala-Arabka

... czyli siostra Maria od Jezusa Ukrzyżowanego. Na "Małą Arabkę" odnowiciele wspólnot charyzmatycznych często się powołują, jak mówią o charyzmatach, że to kościół ją prześladował za jej dziwność, taniec, etc ... ale powołują się może nie na samą książkę i jej pisma, tylko na film "Mała Arabka i Matrix" a w filmie nie jest tak, jak być powinno i nie jest przekazane to, co być powinno.

Mała Arabka i Matrix

Ale ... należałoby sięgnąć właśnie do książki i jej pism. Ona dużo mówiła o Duchu Świętym, była zaślubiona Duchowi Świętemu. Miała szczególne nabożeństwo do Ducha Świętego i była ubogacona nadprzyrodzonymi darami, odznaczając się przy tym cnotą głębokiej pokory.  Widzę na stronie, że książka w tej chwili jest niedostępna, ale można poczytać na stronie www.karmel.pl I możemy m.in. przeczytać takie słowa:

Prawdziwe nabożeństwo do Ducha Świętego

Zdawało mi się, że widzę naszego Pana, opartego o duże drzewo, a wokół Niego była pszenica i winogrona, które dojrzały w woni światła, rozlewanego przez naszego Pana.

Wtedy usłyszałam głos: "Świat i wspólnoty zakonne poszukują nowości w nabożeństwach a zaniedbują prawdziwe nabożeństwo do Pocieszyciela. To dlatego tkwią w błędzie, w rozłamach, to dlatego nie ma ani pokoju, ani światła. Nie wzywa się światła, jak winno być wzywane, a ono właśnie objawia nam prawdę. Zaniedbuje się tego nabożeństwa nawet w seminariach...

Trwają prześladowania, zazdrość pomiędzy wspólnotami zakonnymi. To dlatego świat jest w ciemnościach...

Każdy - w świecie czy we wspólnotach - kto będzie wzywał Ducha Świętego, nie umrze w błędzie.

Każdy kapłan, który będzie szerzył to nabożeństwo, otrzyma światło, gdy będzie mówił o tym innym."

Zostało mi powiedziane, że w całym świecie należy ustanowić to, by każdy kapłan raz w miesiącu odprawiał Mszę świętą o Duchu Świętym. Ci wszyscy, którzy będą w niej uczestniczyć, otrzymają szczególne łaski i światła.

Powiedziano mi ponadto, że nadejdzie dzień, kiedy szatan będzie wykoślawiać obraz naszego Pana i jego słowa w osobach żyjących w świecie, kapłanach i zakonnicach. Ale ten, kto będzie wzywał Ducha Świętego, odkryje błąd.

Widziałam też tyle rzeczy na temat tego nabożeństwa, że można by napisać grube tomy, ale ja nie potrafię o tym mówić. A ponadto, jestem nieuczona, która nie umie ani czytać ani pisać. Pan odkryje to światło temu, komu zechce... "

Czytamy powyżej, że świat i wspólnoty zakonne poszukują nowości w nabożeństwach a zaniedbują prawdziwe nabożeństwo do Pocieszyciela (...) że nadejdzie dzień, kiedy szatan będzie wykoślawiać obraz naszego Pana ...., także nie należy rezygnować  z najwyższej ludzkiej władzy jaką jest rozum, a wielkie oczyszczenie przeżywajmy zawsze w Sakramencie pokuty.

Fragment z tej książki, gdzie jest opisane cierpienie siostry Marii, epizod kuszenia na pustyni, które ofiaruje  za Kościół Święty i zbawienie dusz, dostępny jest tu.

Pani Maria Kominek OPs w swoim artykule "Nowe ruchy religijne – znamię żywotności czy kryzysu Kościoła?" pisze, że Apostołowie działali z mandatu Pana Jezusa, a kto upoważnił charyzmatyków do takich różnych działań? Zastanawia się nad wieloma sprawami i na końcu pisze:

"(...)Groteskowość jest jedną z oznak działania szatana - powinno się postawić stanowczo pytanie – skąd te charyzmaty, skąd te prorokowania, glosolalie, spoczynki w Duchu Świętym itd. Niewątpliwie doprowadzi to do pytania – skąd ten dar pastora Parhama, który pierwszy nałożył ręce na Agnes Ozman? Czyja to sukcesja? I gdzie tu miejsce na ratio – na racjonalne podejście do wiary, gdzie tu miejsce na działanie rozumu?
(...)
http://www.krajski.com.pl/737mkruchy.html

Teresa

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: So, 05.01.2013, 19:33 »
Bp A. Siemieniewski nt. uzdrowienia międzypokoleniowego oraz modlitwy o uwolnienie.

Biskup Andrzej Siemieniewski o uzdrowieniu międzypokoleniowym - zresztą nie pierwszy już raz:

W sprawie pewnych nowych praktyk modlitewnych:
1. MODLITWA PRZEBACZENIA BOGU
2. "MODLITWA POKOLENIOWA"
3. MODLITWA O UWOLNIENIE

"To pomysł niedawnych lat upowszechniony w Polsce najpierw w latach ’90 przez brytyjską misję protestancką Ellel Ministries a potem przez nauczanie o. De Grandisa. Misja Ellel Ministries wraz ze swoim pastorem Peterem Horrobinem sprowadziła do Wrocławia dwadzieścia lat temu dramatyczne rozłamy i przypieczętowała odejście od Kościoła katolickiego wielu członków katolickich grup modlitewnych."
(...)
"Nie można więc uczyć w zgodzie z nauką Kościoła, że jakieś demoniczne siły pętające człowieka mogą przetrwać kąpiel sakramentu chrztu i są nieusuwalne aż do chwili modlitwy o pokoleniowe uwolnienie."

http://wspolnota-droga.pl/pdf/odpowiedz_bp_Andrzej.pdf

Bardzo ciekawy tekst napisany jako odpowiedź do konkretnych osób w październiku 2012 roku.

Nagranie ze spotkania z Bpem Andrzejem Siemieniewskim w sprawie niektórych nowych form modlitwy wstawienniczej (Wrocław, 22 XI 2012 r.) - plik MP3
http://www.wspolnota-droga.pl/aktualnosci/6,Oficjalne-stanowisko-ks-bpa-Andrzeja-Siemieniewskiego.html
« Ostatnia zmiana: Pn, 11.02.2013, 11:12 wysłana przez Teresa »